Zdrowie i dobre samopoczucie

Zdrowe porady – blog

Co powinno się znaleźć w domowej apteczce?

6 marca, 2020

Większość osób, które cierpią na różne dolegliwości oprócz preparatów z apteki i lekarstw przepisanych przez specjalistów, coraz częściej szuka naturalnych sposobów, które radzą sobie z wszelkimi dolegliwościami. Jak się okazuje, warto sięgać po zioła, które nie tylko są łatwo dostępne i tanie, ale także które mają wiele drogocennych właściwości. 

Właściwości warte uwagi

Głóg dwuszyjkowy to krzew, którego owoce posiadają wiele cennych dla naszego zdrowia właściwości. W jego owocach można znaleźć bowiem flawonidy, fenolokwasy (np. chlorogenowy), związki azotowe czy sole mineralne. Owoce głogu dwuszyjkowego nie są pozbawione również witamin – można w nich znaleźć bowiem witaminę C i witaminę A. 

Pomoc przy wielu chorobach

Głóg dwuszyjkowy pomaga w leczeniu różnorodnych chorób w naszym organizmie. Doskonale sprawdza się bowiem jako pomoc w leczeniu chorób wieńcowych, chorób związanych z układem oddechowych czy chorób serca. Doskonale przyczyniają się do obniżenia ciśnienia oraz w chorobie miażdżycowej. Wiele osób cierpiących na bezsenność czy też nerwowość – uważa, że napar lub nalewka zawierająca owoce głogu doskonale działa uspokajająco i odprężająco. Warto taki specyfik zrobić samodzielnie, gdyż jest banalnie prosty.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.