Zdrowie i dobre samopoczucie

Zdrowe porady – blog

Jakie korzyści prozdrowotne ma rumianek?

12 marca, 2020

Dary natury są na wyciągniecie ręki, wystarczy przejść się po łące, by po nie sięgnąć. Jednak coraz trudniej jest znaleźć miejsca na tyle odcięte od cywilizacji, by rosnące na nich rośliny nie były zanieczyszczone spalinami samochodowymi. Gdy w okolicy nie ma takiej łąki, a ktoś ma ochotę na herbatę rumiankową (nie tylko doskonale gasi pragnienie, lecz posiada także właściwości zdrowotne), to powinien udać się do sklepu zielarskiego.

Jakie właściwości ma herbata z rumianku?

Zioła były stosowane od wieków w celach leczniczych. Rumianek jest jednym z najbardziej popularnych ziół. Wykorzystuje się go między innymi do tego, by uśmierzyć bóle menstruacyjne, zmniejszyć dolegliwości trawienne czy ograniczyć rozprzestrzenianie się stanu zapalnego. Działa także uspokajająco, zwłaszcza po ciężkim i nerwowym dniu.

Kiedy zachować szczególną ostrożność?

Chociaż zioła przeważnie są zdrowe, to przy niektórych schorzeniach warto zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem. Herbatka rumiankowa nie jest wskazana, chociażby dla osób zmagających się z alergią, zwłaszcza na pyłki. Może także niekorzystnie wpływać na działanie niektórych leków, dlatego przy chorobach przewlekłych konsultacja lekarska powinna być obowiązkowa.

Więcej informacji o leczniczych właściwościach rumianku można znaleźć na LekiNatury.pl.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.