Zdrowie i dobre samopoczucie

Zdrowe porady – blog

Jak kontrolować poziom cukru po posiłku?

15 marca, 2020

Właściwe stężenie glukozy we krwi człowieka jest bardzo ważne i należy je regularnie kontrolować. Cukrzyca jest określana mianem choroby cywilizacyjnej i zapada na nią coraz więcej osób w średnim wieku. Jeszcze do niedawna, na cukrzycę typu 2 zapadły osoby starsze, jednak z każdym rokiem średnia wieku się nieco obniża.

Kiedy trzeba mierzyć poziom cukru?

Osoba zdrowa, która profilaktycznie wykonuje badanie na zawartość glukozy we krwi, powinna na diagnostykę zgłosić się na czczo. Jednak osoby cierpiące na cukrzycę muszą pomiary wykonywać kilka razy dziennie. Powinny one badać się zarówno rano, na czczo, jak i powinny też mierzyć poziom cukru po posiłku, należy jednak w tym względzie trzymać się zaleceń wydanych przez lekarza.

 

Jak można obniżyć poziom cukru we krwi?

Osoby cierpiące na cukrzycę muszą przyjmować regularnie leki regulujące poziom insuliny. Po konsultacji z lekarzem można dodatkowo sięgnąć po zioła, które korzystnie wpływają na obniżenie stężenia poziomu glukozy we krwi człowieka. Wśród ziołowych preparatów wymienia się między innymi liście morwy białej czy owoce jałowca. Istotna jest także odpowiednia dieta zgodna z zaleceniami lekarza, pod którego opieką znajduje się konkretny pacjent.

Sprawdzanie poziomu cukru? Więcej informacji pod adresem: https://www.lekinatury.pl/pl/porady/cukier-po-posilku.html

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.